Miten Live On $ 20 Elintarvikkeitaviikko

Opi viettää vain $ 20 Ruokaostoksetviikon . Jupiterimages / Pixland / Getty Images

Monet kamppailevat varaa elinkustannukset.Yksi helpoimmista tavoista saada enemmän rahaa muita välttämättömyystarvikkeita on alentamalla kustannuksia päivittäistavarakaupan laskun.Monet ihmiset eivät ymmärrä, kuinka paljon rahaa he tuhlaa viikoittain ylihinnoiteltuja ruokaa, joka sitten heitetään pois kun ruoka pilaantuu.Älykkäitä ostoksia, voit ostaa erilaisia ​​ravitsevaa ruokaa $ 20 viikossa.

Ohjeet

  1. Tarkista ruokakomero, jääkaappi ja pakastin ruokaa sinulla jo on.Aina tehdä tämän ennen kuin käydä ostoksilla.Monta kertaa, voit elää pois aiemmin ostanut elintarvikkeita.Jos näin ei ole, kannattaa silti huomata ruokaa sinulla jo on.Esimerkiksi, jos sinulla on jo pakastevihannekset, että on yksi vähemmän asia, sinun täytyy ostaa kaupasta.

  2. Tarkista paikallisessa sanomalehdessä kuponkeja ja myynti aikataulut.Jos sinulla on kuponki kohteen, odota kohde mennä myyntiin ennen kuin käytät sitä.Tämä auttaa sinua tallentaa jopa enemmän rahaa, tai joskus jop

    a saada kohde ilmaiseksi.Clip ja käyttää kuponkeja kohteita te todella käyttää.Esimerkiksi ostaa jäädytetty porkkanoita 10 senttiä voi tuntua paljon, mutta jos et pidä porkkanat, olet tuhlaa rahaa.

  3. Aloita ruoanlaitto ateriat tyhjästä.Tämä vie enemmän aikaa, mutta säästää rahaa lopussa.Esimerkiksi leivän voi maksaa muutaman dollarin, mutta ainekset tehdä kotitekoista leipää maksaa vain muutaman sentin.Jos todella ei ole aikaa tehdä kotitekoisia ateriaa päivässä, kokki aterioita etuajassa ja jäädyttää ne myöhempää käyttöä varten.

  4. varastoida halpaa, täyttö elintarvikkeet.Pavut, maapähkinävoita, pähkinät, jauhot, munat, nuudelit, riisi, peruna, pasta kastiketta ja öljy voi tehdä monenlaisia ​​elintarvikkeita taas maksaa alle dollarin ateriaa kohti.Monet näistä elintarvikkeet on myös lisätty hyöty on runsaasti proteiinia ja hiilihydraatteja, joka auttaa sinua pysymään koko pidempään.Sinun syödä vähemmän ruokaa yleistä, säästää rahaa.Nämä peruselintarvikkeiden ovat myös monipuolisia, joka pitää sinut tulossa kyllästynyt tiettyjä aterioita.

  5. Osta kalliita tuotteita, kuten lihaa, hedelmiä ja maitotuotteita, vain silloin, kun myynnissä.Voit helposti käyttää $ 20 näistä asioista yksin, mutta ostamalla myyntiin, voit vähentää kustannuksia merkittävästi.Kun erät eivät tulevat myyntiin, varasto ja jäädyttää kaikki extrat sinulla voi olla.Jos et voi käyttää koko summan, se jaetaan pienempiin astioihin ja jäädyttää erillisissä pusseihin.

  6. välttyä ostamasta jalostettujen elintarvikkeiden kuten mikroaaltouunissa tai pikaruokaa.Jos vain ostaa yksi kohde per ateria dollari valikosta viikon, voit mennä yli budjetin $ 20.Se ei ole veroineen, kaasu käytetään ajaa ravintolan tai juomia voit ostaa.Dollari per ateria voi tuntua pieni määrä, mutta valmistettu ruoka on kalliimpaa kuin ruoanlaittoon tyhjästä.

  7. tuhlata ruokaa.Aina kun teet ateria, aloita antamalla itse pieni tarjoilua.Kun olet syöminen, odota 20 minuuttia ennen kuin sekunnin kolmasosaa.Näin ruoka on aikaa pääsee mahaan.Vaikka sinulla nälkä heti syömisen jälkeen, 20 minuuttia myöhemmin saatat tuntea täynnä.Mitään ylimääräisiä ruoka voidaan tallentaa seuraavana päivänä tai pakastaa myöhempää käyttöä varten.

74
0
1
Tuota & Pantry