Luettelo Vähittäiskauppa Ruoka Kustannukset

Pihvi on yksi kalleimmista vähittäiskaupan elintarvikkeita paunalta . Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

mukaan American Farm Bureau Federation Marketbasket Society, kustannukset vähittäiskaupan supermarket elintarvikkeita kasvoi 4 prosenttia vuoden 2011 ensimmäisellä neljänneksellä He vertasivat 2011hinnat 16 eri peruselintarvikkeiden ja totesi, että kokonaiskustannukset olivat $ 49.07 --- $ 2.10 lisäystä edellisen neljänneksellä 2010. Vaikka elintarvikkeiden hinnat aina muuttaa ja yleensä nousevat, havainto osoittaa piikki Yhdysvaltain elintarvikkeiden hintojen vuonna 2011maa taistelee tulla ulos taantumasta.

halpaa ruokaa

  • Saatat ajatella, että pienin elintarvikkeita olisi halvin, mutta se ei ole aina kyse.Koska itse asiassa se on suuri pussit vehnä, viljan, riisin, pastat ja leipomotuotteita, jotka yleensä mennä helppo lompakon.Mukaan Bureau of Labor Statistics (BLS), USA kaupunki keskihinta riisin 2011 seisoo 75 senttiä kiloa, kun taas pastat ja leivät asettaa sinut takaisin noin $ 1,50 puntaa.Sokeri on myös hyvin halpaa alle $ 1 per punta ja ti

    ettyjen hedelmien ja vihannesten, kuten banaanien, greippi, peruna, tomaatti ja kaali maksaa enintään $ 1 per punta.

kohtuuhintaisiin Ruoka

  • Jotkut hedelmät ja vihannekset ovat hieman kalliimpia ja kohteita, kuten omenat, viinirypäleet, sitruunat, päärynät, mansikat ja parsakaalia voi maksaa mitään välillä $ 1 $ 2,50 kiloa vuonna 2011. Mukaan BLS Yhdysvaltainkaupungin keskiarvoon tiedot, maitotuotteet kuten maidon ja voin maksaa noin $ 3,50 gallona ja per kiloa vastaavasti.Luutonta kananrintaa asettaa sinut takaisin noin $ 3,20 euroa kiloa, kun taas koko kanaa on todella paljon halvempaa vain $ 1,30 euroa kiloa.

    Maitotuotteet , kuten maito ja voi maksaa noin $ 3,50 gallona . Maitotuotteet, kuten maito ja voi maksaa noin $ 3,50 gallona.

kalliita tuotteita

  • Alkoholi on luultavasti yksi kalleimmista kohteita ostoslistan vuonna 2011. litrassa viiniä voi maksaa mitään välillä $ 8 ja $ 12 taas voi olutta maksaa keskimäärin noin $ 1.20.Juusto pidetään myös ylellisyyttä niille on tiukka budjetti, cheddarjuustoa vähittäismyyntiin noin 5 $ punta, mukaan BLS tietoja USA kaupunki keskihintoihin.USDA valinta luuton ulkofileetä on ehkä yksi kalleimmista kohteita voit heittää ostoskorissa;liha asettaa sinut takaisin keskimäärin $ 6,50 puntaa.Muita kalliita erät sisältävät naudanlihaa, sianlihaa, paprikat ja kahvi.

Vähittäiskauppa Vinkkejä

  • Jos etsit säästää muutaman dollarin markkinahintojen tasaisesti nousevat, muutamia hyödyllisiä havaintoja voi säästää rahaa.Esimerkiksi USA kaupunki keskihinta kananrintaa vuonna 2011 on $ 3,20 euroa kiloa, mutta kana jalat luu ovat vain $ 1,50 puntaa.Niin kauan kuin voit de-luu kanan jalka turvallisesti, voit ostaa kaksi kertaa niin paljon vastaamaan rahaa olisi käytetty rintojen lihaa.Margariini tikkuja ovat myös halvempia per kiloa kuin margariinirasia mukaan noin 50 senttiä, ja sulatejuusto on noin $ 2 halvempaa per kiloa kuin cheddarjuustoa.Muista myös, että hylly hinnat eivät ole aina sama kuin hinta per kiloa.

Resurssit

  • USDA keskus ravitsemusta koskevan ja edistäminen; 2011
846
0
2
World & Regional Food